vakil h

اجاره سوئیت مبله در شیراز جنب حمام وکیل

اجاره سوئیت مبله در شیراز جنب حمام وکیل یکی از بهترین روش هایی است که افراد برای اقامت طولانی مدت و یا حتی یکی دو روزه در این شهر انتخاب می کنند.بدین ترتیب با پرداخت هزینه ای معقول و منطقی، از امکانات رفاهی ایده آلی بهره می برند.

حمام وکیل، بازار وکیل و مسجد وکیل سه اثر تاریخی زیبایی هستند که در قلب شیراز واقع شده اند. در واقع شما زمانی که در سفر شیراز هستید، با یک برنامه ریزی و رفتن به مرکز شهر، به طور همزمان می توانید سه اثر تاریخی بسیار زیبا مربوط به دوره زندیه را مشاهده کنید.

حمام وکیل

حمام وکیل

حمام وکیل نیز به دستور کریمخان زند ساخته شده است. شاید بشود گفت که کریمخان زند روخی دوباره به شیراز داده بود. در زمانی که کریمخان در این شهر زمامدار بوده است.

ما شاهد این مسئله هستیم که به دستور او آثار تاریخی بسیار زیبایی ساخته شده است. و همچنین آثار تاریخی که نیز از گذشتگان بر جای مانده بود نیز مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است.

حمام وکیل در قسمت غربی مسجد وکیل قرار گرفته است. همچنین این بنا مدت زمان طولانی است که با شماره 917 در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است. به طور کلی می توان از دوره زندیه، به عنوان دوره شکوفایی شیراز نام برد.

حمام وکیل شیراز

معماری حمام وکیل

این حمام در زمان خود با توجه به پیشرفته ترین اصول معماری ساخته شده بود. در این حمام قسمتی وجود دارد، که مخصوص شاه بوده و از آن به عنوان شاه نشین حمام یاد می شود. نکته جالب دیگری که در رابطه با معماری این حمام وجود دارد، این نکته است.

برای جلوگیری از ورود سرما به داخل و جلوگیری از خروج گرما، ورودی آن به گونه ای طراحی شده است که با شیب ملایمی به سمت هستی ورودی، یعنی در مکانی پایین تر از سطح زمین قرار دارد. همچنین زمانی که شما قصد ورود به رختکن را دارید، به گونه ای طراحی شده است که دارای زاویه است که از ورود و خروج هوا جلوگیری می کند.

اگرمسافر شیراز هستید تیم شیراز مبله بهترین میزبان برای شما خواهد بود و خاطره ی سفر به شیراز را برایتان همیشگی خواهد کرد فقط کافیست به سایت ما سری بزنید و آپارتمان مبله ی دلخواه خود را انتخاب کنید و برای تاریخ مناسب خود آن را رزرو کنید. ما با سال ها در زمینه ی اجاره اقامتگاهدر شیراز سفر خوبی را برای شما مسافرین عزیز آرزومند است.

در اینستاگرام پیج شیراز مبله دنبال کنید.

پیام بگذارید

Compare Properties

مقایسه (0)