بلاگ

ArgOfKarimKhan

اجاره آپارتمان مبله در شیراز جنب ارگ کریمخان زند

اجاره آپارتمان مبله در شیراز جنب ارگ کریمخان زند یکی از بهترین روش هایی است که افراد برای اقامت طولانی مدت و یا حتی یکی دو روزه در این شهر انتخاب می کنند.بدین ترتیب با پرداخت هزینه ای معقول و منطقی، از امکانات رفاهی ایده آلی بهره می برند.

ارگ کریمخان زند

ارگ کریمخان زند در دوران سلسله زندیه ساخته شده است. دلیل اینکه نام این ارگ، به ارگ کریمخان زند نامگذاری شده است، به این دلیل است که وقتی کریمخان زند شیراز را پایتخت خود و سلسله زندیه قرار داد، این مکان را به عنوان مکان زندگی خود انتخاب کرد. و از آن روز نام این ارگ را ارگ کریمخانی قرار دادند.

معماری ارگ کریمخان زند

این ارگ دارایی معماری کاملا خاص و بی نظیری است به چند دلیل. این ارگ که زمان ساخت آن به 1766 و 1767 میلادی باز می گردد، از ترکیب دو نوع معماری مسکونی و نظامی ساخته شده است. همچنین در زمان ساخت این بنا، مصالح این ارگ را از بهترین مصالح داخل و خارج ایران انتخاب و مصرف کرده اند.

بخش درونی این ارگ دارای ایوان ها و اتاق های زیبایی است که با نقاشی های بسیار زیبایی تزئین شده است. داخل این بنا آبنماها و باغچه های خاصی نیز قرار دارد. نکته دیگری که در رابطه با ارگ کریمخان زند وجود دارد، این مسئله است که اطراف این ارگ را برای دفاع و محافظت در قدیم، خندق های سراسری را کنده بودند.

ارگ کریمخان زند

کاربری ارگ کریمخان زند

همانطور که در ابتدا توضیح دادیم، ارگ کریمخان زند در ابتدا مکان زندگی کریمخان زند بود. در دوران زندیه از این مکان به عنوان محل استقرار حکومت استفاده می شده است. بعد از آن در دوره قاجاریه، ارگ کریمخان زند محل زندگی فرمانداران محلی بوده است.

در زمان سلسله پهلوی این مکان تبدیل به زندان شده بود، و همین امر باعث آسیب دیدگی شدید این بنا شده بود. اما از سال 1350 این بنا را به اداره فرهنگ و هنر آن زمان تحویل دادند. و بعد از انقلاب این مکان زیرنظر سازمان میراث فرهنگی قرار گرفت. و عملیات مرمت و بازسازی آن آغاز شد.

همچنین باید خاطر نشان کرد که این ارگ در سال 1351 به عنوان اثر ملی ثبت شده است.

ارگ کریمخان زند

اگر به شیراز سفر کردید، به هیچ عنوان بازدید از این ارگ را از دست ندهید. این ارگ در شمال شرقی میدان شهرداری شیراز قرار دارد. همچنین بعد از بازدید از این ارگ برای اینکه تجربه بی نظیر تماشای آن برای شما خاطره انگیز شود، می بایست به پشت ارگ کریمخان زند بروید. در پشت ارگ کریمخان زند، مغازه های پالوده و بستنی فروشی قرار دارد که در شیراز بسیار معروف هستند.

اگرمسافر شیراز هستید تیم شیراز مبله بهترین میزبان برای شما خواهد بود و خاطره ی سفر به شیراز را برایتان همیشگی خواهد کرد فقط کافیست به سایت ما سری بزنید و آپارتمان مبله ی دلخواه خود را انتخاب کنید و برای تاریخ مناسب خود آن را رزرو کنید. ما با سال ها در زمینه ی اجاره اقامتگاهدر شیراز سفر خوبی را برای شما مسافرین عزیز آرزومند است.

در اینستاگرام پیج شیراز مبله دنبال کنید.

1 نظر

  1. مطلب عالی بود

پیام بگذارید

Compare Properties

مقایسه (0)