بلاگ

kermani2

اجاره آپارتمان مبله در شیراز جنب آرامگاه خواجوی کرمانی

اجاره آپارتمان مبله در شیراز آرامگاه خواجوی کرمانی یکی از بهترین روش هایی است که افراد برای اقامت طولانی مدت و یا حتی یکی دو روزه در این شهر انتخاب می کنند.بدین ترتیب با پرداخت هزینه ای معقول و منطقی، از امکانات رفاهی ایده آلی بهره می برند.

کمال‌الدین ابوالعطاء ، معروف به خواجوی کرمانی در سال ۶۸۹ هجری قمری، در استان کرمان به دنیا آمد. او از شاعران دوران مغول بوده و در سال ۷۵۲ هجری قمری در شهر شیراز از دنیا رفت. خواجوی کرمانی به عنوان شاعر پر آوازه خطه کرمان و یکی از گوهر تراشان غزل فارسی ایران است.

با شیراز مبله همراه باشید تا سری به آرامگاه این شاعر بزرگ کشورمان بزنیم.

آرامگاه خواجو در شمال شیراز، در دامنه کوه صبوی و در ابتدای جاده شیراز – اصفهان، در تنگ الله اکبر قرار دارد و معماری چشم‌گیری دارد.
این آرامگاه روبروی دروازه‌ی قرآن شهر شیراز ساخته شده است و آب چشمه‌ی مشهور رکناباد از نزدیک آرامگاه خواجو عبور می‌کند.

  مقبره خواجوی کرمانی

آرامگاه خواجوی کرمانی

امگاه خواجو به لحاظ معماری دارا ی ویژگی خاصی است این آرامگاه در سال ۱۳۱۵ شمسی با اعتبارات اداره فرهنگ فارس ساخته شد. بقعه‌ی خواجوی کرمانی معماری چشم گیری دارد.  این مقبره در مکانی ساخته شده است که سقف ندارد قسمت پایین و بالای آرامگاه ۲ عدد ستون تعبیه شده است.

در میان آن سنگ قبری است که بالای آن محدب و دارای برآمدگی است بر روی این سنگ قبر نوشته‌ای حک نشده که بتوان تشخیص داد خواجو در داخل آن دفن شده است.

اتاقی زیبا در قسمت شمالی محوطه آرامگاه ساخته شده است که در پیشانی اتاق دو غزل از غزلیات خواجو به خط نستعلیق بر روی کاشی‌های آنجا نوشته شده‌است.

دوش می کردم سؤال از جان که آن جانانه کو؟  گفت: بگذر زان بت پیمان شکن پیمانه کو؟

 صبحدم دل را مقیم خلوت جان یافتم از نسیم صبح بوی زلف جانان یافتم

آرامگاه خواجوی کرمانی

 

ویژگی های آرامگاه  خواجوی کرمانی

گردشگران در فضای آرمگاه و بوستان نزدیک آرامگاه خواجو می توانند در این فضای آرام و زیبا به استراحت بپردازند و با یکی از شاعران بنام ایران زمین آشنا شوند و برخی از اشعار او را بخوانند.

کمی بالاتر از آرامگاه 3 غار وجود دارد که این غارها محل عبادت و ریاضت زهاد و مشایخ بوده است  و خواجو نیز مدتی در آن جا به عبادت مشغول بوده‌است.

در اطراف مقبره نورپردازی های ویژه ای به گونه خاص تعبیه شده است که همه روز گردشگران زیادی را به خود جذب میکند.

اگرمسافر شیراز هستید تیم شیراز مبله بهترین میزبان برای شما خواهد بود و خاطره ی سفر به شیراز را برایتان همیشگی خواهد کرد فقط کافیست به سایت ما سری بزنید و آپارتمان مبله ی دلخواه خود را انتخاب کنید و برای تاریخ مناسب خود آن را رزرو کنید. ما با سال ها در زمینه ی اجاره اقامتگاهدر شیراز سفر خوبی را برای شما مسافرین عزیز آرزومند است.

در اینستاگرام پیج شیراز مبله دنبال کنید.

 

 

 

پیام بگذارید

Compare Properties

مقایسه (0)