Jahan Nama Garden2

شهر شیراز دارای آثار تاریخی و محله های بسیاری است که در مناطق مختلف آن قرار دارند. آثار تاریخی مختلفی همچون باغ جهان نما شیراز نیز از مکانهای مورد علاقه توریست ها می باشد که هر ساله افراد زیادی به این مناطق می آیند.

حقیقتا شاید بسیاری از این آثار تاریخی شگفت انگیز برای خود شیرازی ها هم ناشناخته باشد افراد کمی درباره آنها بدانند. باغ جهان نما شیراز  در منطقه مرکزی شیراز در انتهای خیابان عفیف آباد  است. در این مطلب شیراز مبله مرجع اجاره سوئیت در شیراز باغ جهان نما شیراز  را برای شما معرفی می کند.

باغ و موزه جهان نما شیراز

باغ جهان نما نیز یکی دیگر از چهار باغ معروف شیراز می باشد. باغ جهان نما در کنار باغ ارم، باغ دلگشا و باغ تخت، چهار باغ معروف و دیدنی شهر شیراز هستند. اما نکته ای که در رابطه با باغ جهان نما وجود دارد این است که این باغ کهن ترین باغ شیراز است. سفر به شیراز همیشه یکی از سخت ترین سفرها برای شما خواهد بود.

باغ جهان‌نما

گردشگران و مسافران عزیز برای اجاره آپارتمان و سوئیت مبله در شیراز از لینک زیر رزرو خود را انجام دهید:

اجاره روزانه آپارتمان در شیراز

اجاره سوئیت مبله در شیراز

شیراز شهر تمدن و ادب فارسی پر از باغ‌های معروف و بوستان است. از این رو شاید وقتی به این شهر سفر می‌کنید به دیدن یک یا دو باغ معروف بسنده کرده و با خودتان فکر کنید که همه‌ی این مکان‌ها شبیه به هم هستند.

به این دلیل که شیراز مملو از مکان های زیبا، آثار تاریخی حیرت انگیز و باغ های سرسبز است. شما برای اینکه بتوانید از تمامی این مناظر لذت ببرید، می بایست برنامه ریزی کنید تا بتوانید به ترتیب تمامی این باغ ها و آثار را مشاهده کنید و لذت ببرید.

باغ جهان نما

این باغ در دوره آل مظفر و آل اینجو و قبل از اینکه تیمور به شیراز یورش ببرد و حمله کند، بسیار زیبا و در نهایت آبادانی بوده اند. این باغ در دوره صفویه به قدری زیبا بوده که دو جهانگرد فرانسوی یعنی شارون و تاورنیه در سفرنامه خود به شیراز زیبایی این مکان را توصیف کرده اند.

تیمور زمانی که به شیراز یورش برد، محو زیبایی این شهر و باغ های آن شد. به طوریکه مانند این باغ ها را در وطن خود یعنی سمرقند مانند آن را احداث و نام آن را نیز جهان نما گذاشت.

باغ جهان‌نما

توصیف دیگری که در رابطه با باغ جهان نما بسیار معروف است، توصیف ابن عربشاه در کتاب عجایب المقدور است. او در این کتاب از باغ جهان نما به عنوان زینت الدنیا نام برده است. این باغ در دوره جمهوری اسلامی و در سال 1383 با کمک شهرداری شیراز و سازمان میراث فرهنگی شیرازی مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت.

تاریخچه باغ جهان نما

در سال 1185 هجری قمری و به دستور کریمخان زند، دور این باغ را که در زمین های مقابل جعفرآباد و مصلی قرار داشت، حصار کشیدند. سپس کریمخان زند دستور داد تا در درون این باغ عمارت کوشک ساخته شود. و سپس با الهام از باغ نظر، خیابان کشی هایی در اطراف این عمارت انجام داد. سپس دورتادور آن را گلکاری و درختکاری کردند.

اگر شما به ضلع جنوبی این باغ نظر بندازید، بقایای یک آبنما را می بینید که فواره آن هنوز در آن مکان وجود دارد.  همچنین نکته دیگر در رابطه با این باغ، این مسئله است که آب مورد نیاز این باغ از رودخانه پرآوازه رکنی تامین و سیراب می شده است.

باغ جهان‌نما

دیدنی های اطراف

  • با سفر به شیراز، در کنار بازدید از این باغ می توانید از دیگر جاذبه های این شهر نیز لذت ببرید.

باغ عفیف آباد در فاصله 4 کیلومتری

مجموعه وکیل در فاصله 5 کیلومتری

آرامگاه حافظ  در فاصله 4 کیلومتری

ارگ کریمخانی در فاصله 6 کیلومتری

آرامگاه سعدی در فاصله 6 کیلومتری

آدرس:

شمال شرقی شهر شیراز، ضلع شرقی خیابان حافظ (دروازه قرآن)، بالاتر از میدان حافظیه

در خیابان‌های اطراف این باغ مکان‌های بسیاری برای بازدید از جمله آرامگاه حافظ، هفت‌تنان، دروازه قرآن، خواجوی کرمانی، بابا کوهی، باغ ملی، گهواره دید، کتابخانه ملی اسناد و … وجود دارد.

اگر مسافر شیراز هستید تیم شیراز مبله بهترین میزبان برای شما خواهد بود و خاطره ی سفر به شیراز را برایتان همیشگی خواهد کرد فقط کافیست به سایت ما سری بزنید و آپارتمان مبله ی دلخواه خود را انتخاب کنید و برای تاریخ مناسب خود آن را رزرو کنید. ما با سال ها در زمینه ی اجاره اقامتگاه در شیراز سفر خوبی را برای شما مسافرین عزیز آرزومند است.

در اینستاگرام پیج شیراز مبله دنبال کنید.

پیام بگذارید

Compare Properties

مقایسه (0)