بازار-وکیل-شیراز3

اجاره آپارتمان مبله در شیراز جنب بازار وکیل

بازار وکیل شیراز یکی از قدیمی ترین بازارهای تاریخی ایران است. زمانی که شما به شیراز سفر می کنید، با تعدد اماکن تاریخی و دیدنی مواجه می شوید. به همین دلیل پیشنهاد می شود قبل از سفر به این شهر، برای بازدید از اماکن تاریخی و تفریحی این شهر برنامه ریزی کنید. و در صدر لیست بازار وکیل را قرار دهید.

اجاره آپارتمان مبله در شیراز یکی از بهترین روش هایی است که افراد برای اقامت طولانی مدت و یا حتی یکی دو روزه در این شهر انتخاب می کنند.بدین ترتیب با پرداخت هزینه ای معقول و منطقی، از امکانات رفاهی ایده آلی بهره می برند.

برای اجاره آپارتمان مبله در شیراز بهتر است، کار را به کاردان سپرده و با مراجعه به شیراز مبله، با انواع آپارتمان مبله در شیراز آشنا شوید و پس از آن با آگاهی هر چه تمام، گزینه ی ایده آل خود را برگزینید.

بازار وکیل شیراز

تاریخچه

این بازار یکی از آثار کریم خان زند است که هنوز نیز مورد استفاده است. ساخت بازار وکیل از سال 1137 خورشیدی شروع شده بود و به طور کامل در سال 1156 ساخت آن تکمیل و به پایان رسیده است. در گذشته ها این بازار قلب اقتصادی شهر شیراز بوده. کلیه ی کارهای بازرگانی، تجارت، خرید و فروش و حتی کارهای حوالجات در این بازار انجام می گرفته است.

یکی از نکات جالب در رابطه با این بازار این مسئله است که در قدیم این بازار دارای سازمانی بوده که بازرگانان می توانستند با خیال راحت و اطمینان کامل کالاها و بارهای خود را به آنجا بسپارند. و در مواقعی که احتیاج داشتند به آنجا مراجعه کنند.

معماری بازار وکیل

معماری و ساخت این بازار الهام گرفته از بازار قیصریه لار و بازارچه های بلند اصفهان است. معماری داخلی این بازار نیز بسیار جالب است. طراحی و معماری داخلی این بازار را می توان به سه دسته تقسیم کرد :

1- گذرگاه : که برای عبور و مرور مشتریان و دیدن مغازه ها است. 2- حریم مغازه : حریم مغازه به اندازه 2 پله بالاتر از گذرگاه است. مشتریان زمانی که می خواهند وارد مغازه شوند، باید دو پله بالا بروند. 3- فضای مغازه : فضای مغازه نیز محل داخلی مغازه برای فروش و داد و ستد کاسبان است.

یکی دیگر از نکات جالب در رابطه با ساخت این بازار مصالح به کار رفته در ساخت بازار است. این بازار را با استفاده از گچ، آهک و آجر بر روی پایه هایی از تخته سنگ بنا شده است.

بازار وکیل

راه های دسترسی به بازار

بازار وکیل اکنون در مرکز شهر شیراز قرار دارد. اگر بخواهیم به طور دقیق بگوییم این بازار در شرق میدان شهدا قرار گرفته است. بنابراین راه دسترسی به آن آسان است. شما اگر به این بازار رفتید می توانید از دیگر اماکنی که در نزدیکی آن قرار دارد نیز مراجعه کنید و لذت ببرید.

از جمله اماکن تاریخی که در نزدیکی بازار قرار دارد می توان به مسجد وکیل و حمام تاریخی وکیل اشاره کرد. که دیدن این اماکن نیز خالی از لطف نیست.

پیام بگذارید

Compare Properties

مقایسه (0)